ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Willa „Pod Kraszewskim”, Nałęczów, woj. lubelskie
Budynek wyposażony jest aż w 4 źródła ciepła.
  • Kaskada 2 pomp ciepła WPW-18M firmy Stiebel Eltron – przeznaczeniem jest centralne ogrzewanie (zbiornik buforowy) oraz grzanie ciepłej wody użytkowej. Są to pompy typu woda-woda. Dolnym źródłem są dwie studnie głębinowe – czerpalna i zrzutowa.
  • Kolektory słoneczne próżniowe – zespół 3 x 2 kolektorów słonecznych umieszczonych na wschodniej (3 szt.) i zachodniej (3 szt.) połaci dachu. Głównym zadaniem kolektorów jest grzanie ciepłej wody użytkowej, a dodatkowo wspomaganie centralnego ogrzewania. Umieszczenie takie jest spowodowane brakiem miejsca na połaci południowej. Zaletą jest wydłużony czas pracy kolektorów - od wschodu do zachodu słońca.
  • Piec na gaz ziemny (dodatkowe źródło ciepła). Zadaniem pieca jest ogrzewanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej.
  • Piec na gaz drzewny (dodatkowe źródło ciepła). Grzanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej. Piec firmy Atmos.
Piec na gaz ziemny i na gaz drzewny są zamontowane jako ogrzewanie awaryjne (na życzenie klienta).
Wszystko odbywa się automatycznie we wszystkich układach. Jedyna praca, jaką trzeba wykonać to załadowanie pieca na gaz drzewny drewnem o odpowiedniej wilgotności. W przypadku dni słonecznych działają kolektory słoneczne. Gdy nie ma słońca lub gdy nie dają rady grzać włącza się kaskada pomp ciepła (w zależności od potrzeb włącza się jedna pompa lub dwie). W przypadku awarii pomp ciepła automatyka przełącza na grzanie poprzez piec na gaz ziemny. Jeśli grzejemy piecem na gaz drzewny automatyka wyłącza inne źródła ciepła (za wyjątkiem solarów) i włącza je w momencie, gdy piec na gaz nie jest wystarczający do ogrzania domu. Wszystko odbywa się automatyczne na podstawie czujników temperatury na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Przez cały czas utrzymywana jest w domu zadana temperatura.
kaskada pomp ciepła
piec na gaz
piec na gaz drzewny
połączenia pomp
solary
willa w nałęczowie
zasobnik