ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Kościół w Krasieninie - woj. lubelskie
W kościele zamontowano ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni kościoła.
Przy tak wysokich obiektach i tak dużych stratach ciepła jak w kościołach jest to zdecydowanie najkorzystniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie. ( cały kościół jest równomiernie grzany a ciepła rozchodzi się bezpośrednio od podłogi czyli tam gdzie jest zawsze najzimniej ). Z powodu braku pomieszczenia kotłownia usytuowana jest w budynku obok kościoła ( ok. 50 m ). Z kotłowni do kościoła przeprowadzono specjalne rury preizolowane na głębokości 1,5m aby ograniczyć do minimum straty ciepła. Dodatkowo dla bezpieczeństwa instalację zalano niezamarzającym roztworem na bazie glikolu.
W kotłowni zamontowano kaskadę 2 pomp ciepła typu woda – woda. Ciepło dostarczane jest poprzez zbiornik buforowy a następnie przez mieszacz rurami preizolowanymi do ogrzewania podłogowego w kościele. Kotłownia przygotowana jest również ( w późniejszym czasie ) do ogrzewania budynku w którym się znajduje oraz do przygotowanie ciepłej wody użytkowej.
W kotłowni zamontowano również płytowy wymiennik ciepła, który ma zadanie chłodzenia kościoła w upalne dni. Chłodzenie odbywa się poprzez podłogówkę na całej powierzchni kościoła. Wszystko odbywa się automatycznie. Ustawia się tylko żądaną temperaturę w kościele a pompy ciepła w zimie grzeją kościół a w lecie chłodzą go, jeśli jest taka potrzeba.
kotłownia
chłodzenie
grupy pompowe z mieszaczem
podłączenie pomp
rozdzielnia elektryczna ze sterowaniem pompami
system dolnego źródła
wymiennik płytowy do chłodzenia kościoła
zbiorniki