ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Hotel spa restauracja nad jeziorem Bialym
Budynek o powierzchni 1600 m2 wyposażony jest w kaskadę 5 pomp ciepła firmy Stiebel-Eltron o łącznej mocy 100 kW. Kaskada zapewnia optymalne zużycie energii ( w zależności od zapotrzebowania może się włączyć od 1 do 5 pomp na raz ). Budynek posiada 3 kondygnacje , na wszystkich kondygnacjach zamontowane jest ogrzewanie podłogowe jako jedyne źródło ciepła. Każda kondygnacja sterowana jest oddzielnie i na każdej mogą być ustawione inne temperatury. Grupy pompowe na każdą kondygnację wyposażone są w mieszacze co zapewnia dobranie optymalnej temperatury w instalacji ogrzewania i minimalizuje koszty. Dodatkowo na ostatniej kondygnacji zamontowano sterowanie temperaturą każdego pokoju oddzielnie.
Jako dolne źródło zastosowano 3 studnie głębinowe ( jedna czerpalna i dwie zrzutowe ) o wysokiej wydajności. W kotłowni zamontowano zbiornik buforowy ( akumulacyjny ) o pojemności 1000 litrów oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej o pojemności 1000 litrów. Do podgrzania tak dużej ilości wody użytkowej aby uzyskać szybki efekt zastosowano stacje ładowania wody która znacznie skraca czas nagrzewania zbiornika 1000 litrowego. Dodatkowo zastosowano system paneli solarnych płaskich ( 8 szt ). Głównym zadaniem solarów jest ogrzewanie ciepłej wody użytkowej, a po spełnieniu tego zadania automatycznie przełączają się na wspomaganie ogrzewania hotelu.
Na parterze w dwóch salach ( balowej i restauracyjnej ) zamontowano system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ( rekuperacją ). Centrala wentylacyjna ma zadanie wymiany powietrza na salach na parterze. Dodatkowo jednak dzięki zastosowaniu studni głębinowych jako dolnego źródła wentylacja ma również funkcje chłodzenia pasywnego poprzez zamontowaną chłodnice na kanałach. Obniżenie temperatury o kilka stopni przy praktycznie zerowym wzroście kosztów inwestycji zdecydowanie podnosi komfort użytkowania.
centrala wentylacyjna
dolne źródło
grupa solarna
grupy pompowe sterujące
podłączenie pomp
pompy
pompy
pompy
sterowanie i rozdzielnia
wentylacja mechaniczna
zbiornik ciepłej wody użytkowej
zbiorniki