ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Dom szlachecki – Stasin, woj. lubelskie
Budynek wyposażony jest aż w 4 źródła ciepła.
  • Kaskada 2 pomp ciepła WPW-18M firmy Stiebel Eltron – przeznaczeniem jest centralne ogrzewanie (zbiornik buforowy) oraz grzanie ciepłej wody użytkowej. Są to pompy typu woda-woda. Dolnym źródłem są dwie studnie głębinowe – czerpalna i zrzutowa.
  • Kolektory słoneczne – zespół 5 kolektorów słonecznych firmy Stirbel Eltron umieszczonych na południowej części dachu. Głównym zadaniem kolektorów jest grzanie ciepłej wody użytkowej, a dodatkowo wspomaganie centralnego ogrzewania.
  • Piec na gaz ziemny (dodatkowe źródło ciepła). Zadaniem pieca jest ogrzewanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej.
  • Piec na węgiel (dodatkowe źródło ciepła). Grzanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej.
Piec na gaz ziemny i na węgiel są zamontowane jako ogrzewanie awaryjne (na życzenie klienta – w domu został wymieniony system ogrzewania, lecz awaryjnie pozostawione piec na węgiel).
Wszystko odbywa się automatycznie we wszystkich układach. Jedyna praca, jaką trzeba wykonać to załadowanie pieca węglem. W przypadku dni słonecznych działają kolektory słoneczne, gdy nie ma słońca lub gdy nie dają rady grzać włącza się kaskada pomp ciepła (w zależności od potrzeb włącza się jedna pompa lub dwie). W przypadku awarii pomp ciepła automatyka przełącza na grzanie poprzez piec gazowy. Jeśli grzejemy piecem na węgiel automatyka wyłącza inne źródła ciepła (za wyjątkiem solarów) i włącza je w momencie gdy piec nie jest wystarczający do tego by ogrzać dom. Wszystko odbywa się automatyczne na podstawie czujników temperatury na zewnątrz budynku jak i wewnątrz. Przez cały czas utrzymywana jest w domu zadana temperatura.
dom szlachecki
grupy pompowe
kotłownia
piec na gaz
podłączenia
pompy ciepła
solary
zbiorniki