ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Dom jednorodzinny – Motycz, woj. lubelskie
W domu zamontowano 3 źródła ciepła.
Ze względu na bardzo dobrą dostępność drewna głównym źródłem ciepła w domu jest piec na gaz drzewny firmy Atmos. Grzeje on zarówno dom jak i ogrzewa ciepłą wodę użytkową. Piec na olej opałowy jest ogrzewaniem dodatkowym. Jego funkcją jest również ogrzewanie domu i grzanie ciepłej wody użytkowej. Włącza się on automatycznie w momencie, gdy nie jest włączony piec na gaz drzewny lub gdy piec na gaz drzewny nie jest wystarczającym źródłem ciepła. Nie ma przymusu codziennego rozpalania w piecu drewnem gdyż automatyka sama przełączy na ogrzewanie olejowe, gdy wykryje taką potrzebę.
Budynek został wyposażony także w kolektory słoneczne. Są to kolektory próżniowe. Ze względu na niemożliwość zamontowania kolektorów na południowej części dachu, zamontowane je na dwóch częściach (wschód – zachód). Jest to rozwiązanie droższe (2 razy więcej kolektorów) lecz dużo bardziej sprawniejsze. Woda ogrzewana jest od samego wschodu słońca do zachodu. Zadaniem kolektorów jest ogrzewanie ciepłej wody użytkowej jak również wspomaganie ogrzewania domu. Ze względu na małą ilość miejsca zamontowano zbiornik buforowy, który zawiera w sobie również zbiornik na ciepłą wodę użytkową (bufor i zasobnik w jednym – jest to zbiornik z dwoma wężownicami).
kotlłownia
piec na gaz drzewny
piec na olej
solary
zbiornik