ogrzewanie podłogowe lublin,ogrzewanie domu lublin

Instalacje grzewcze
sanitarne i wentylacyjne

Zajmujemy się montażem instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach jak również w obiektach użyteczności publicznej

Szybki kontakt

515 981 542

tel.

81 459 43 21

fax.

biuro@tech-san.pl

mail:

Realizacje

Dworek szlachecki - Babin, woj. lubelskie
Dworek znajduje się przy trasie Lublin – Bełżyce. Budynek okala piękny park wraz ze stawem.
Budynek wyposażony jest aż w 4 źródła ciepła:
  • Kaskada 4 pomp ciepła WPWE firmy Stiebel Eltron – przeznaczeniem jest centralne ogrzewanie (zbiorniki buforowe) oraz grzanie ciepłej wody użytkowej. Są to pompy typu woda-woda. Dolnym źródłem są dwie studnie głębinowe – czerpalna i zrzutowa.
  • Kolektory słoneczne – zespół 10 kolektorów słonecznych firmy Stiebel Eltron umieszczonych na południowej połaci dachu. Głównym zadaniem kolektorów jest grzanie ciepłej wody użytkowej, a dodatkowo wspomaganie centralnego ogrzewania.
  • Piec na olej grzewczy (dodatkowe źródło ciepła). Zadaniem pieca jest ogrzewanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej. Piec firmy Oertli
  • Piec na gaz drzewny (dodatkowe źródło ciepła). Grzanie budynku i grzanie ciepłej wody użytkowej. Piec firmy Atmos.


Piec na olej grzewczy i na gaz drzewny są zamontowane jako ogrzewanie awaryjne (na życzenie klienta).
Wszystko odbywa się automatycznie we wszystkich układach. Jedyna praca, jaką trzeba wykonać to załadowanie pieca na gaz drzewny drewnem o odpowiedniej wilgotności. W przypadku dni słonecznych działają kolektory słoneczne, gdy nie ma słońca lub gdy nie dają rady grzać włącza się kaskada pomp ciepła (w zależności od potrzeb włącza się jedna pompa lub nawet 4). W przypadku awarii pomp ciepła automatyka przełącza na grzanie poprzez piec olejowy. Jeśli grzejemy piecem na gaz drzewny automatyka wyłącza inne źródła ciepła (za wyjątkiem solarów) i włącza je w momencie gdy piec na gaz nie jest wystarczający do tego by ogrzać dom. Wszystko odbywa się automatyczne na podstawie czujników temperatury na zewnątrz budynku jak i wewnątrz. Przez cały czas utrzymywana jest w domu zadana temperatura.
dworek
grupy pompowe
kaskada pomp ciepła
kaskada pomp ciepła + przyłącze
piec na gaz drzewny
piec na olej opałowy
podłączenie pomp ciepła
solary
zbiornik cwu
zbiorniki buforowe
zbiorniki na olej opałowy